Psihološki tretmani su usmjereni na osnaživanje žena i prevazilaženje kriznih situacija, preveniranje ozbiljnijih posledica po mentalno i fizičko zdravlje, kao i na unapređenju vještina za funkcionalniji život. Takođe, često je kroz edukativni i savjetodavni rad sa majkama podrška usmerena na adekvatno reagovanje u odnosu sa djecom, kako bi im pružile najbolju moguću podršku tokom ili nakon teških životnih perioda.
Rad sa korisnicama je usmjeren na
- Povezivanje sa resursima iz okruženja, institucionalnim i vaninstitucionalnim, kako bi se smanjio doživljaj bespomoćnosti i pružile adekvatne informacije o dostupnoj podršci.
- Psihološka stabilizacija i osnaživanje, u pravcu veće sposobnosti razumevanja svojih emocionalnih i tjelesnih reakcija i veće mogućnosti samoregulacije.
- Otkrivanje i povezivanje sa sopstvenim snagama i mogućnostima, kako bi im se vratio ojsećaj sigurnosti i samoefikasnosti.
- Prorada traumatskog iskustva, ukoliko je korisnica spremna, osnažena i stabilizovana.
- Unapređenje vještina i usmjerenost na rast i razvoj.
Pružanjem direktne podrške u periodu neposredno nakon doživljenog nasilja, osnažujemo korisnice u borbi za siguran život za njih i njihovu djecu, dok se radom na prevazilaženju posljedica ranije doživljenog nasilja otvara mogućnost za zdraviji, kvalitetniji i ispunjeniji život.